Учням

Юні друзі!

Усе в житті людини починається зі сприйняття світу очима дитини. Саме тому важливо, коли вона знає свої права з дитинства. Усі ми різні, але рівні у своїх правах. Кожна дитина становить надзвичайну цінність не лише для своїх батьків, а й для всього світу, саме тому, що вона унікальна й другої такої немає і не буде. Свої права ти можеш знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція ООН про права дитини. У цьому документі записані твої права, якими ти можеш користуватися до 18-ти років, тому що після цього ти стаєш дорослим.
Конвенція є доволі складним документом, тому ми коротко розповімо тобі про твої права:
ти маєш право на життя. Ніхто не може позбавити тебе цього найціннішого дару;
ти маєш право на піклування і турботу. Це означає, що твої інтереси повинні забезпечуватися першочергово як з боку держави, так і з боку батьків;
ти маєш право на достатнє харчування та дах над головою. Про це також піклуються твої батьки, а якщо їх у тебе немає, то держава;
ти маєш право на розваги, відпочинок і дозвілля. Дорослі повинні будувати для тебе дитячі майданчики та місця проведення дозвілля. Це стосується і театру, в якому повинні також ставитись вистави для дітей;
ти маєш право на освіту. Дитина повинна відвідувати школу. Кожна дитина має право на безкоштовну і обов’язкову освіту. Держава повинна забезпечити це право;
ти маєш право на медичну допомогу. Якщо ти захворів, то ти можеш звернутися до лікаря, який тобі обов’язково допоможе;
ти маєш право на приватне життя. Ніхто не може перевіряти твої речі, читати твої листи;
ти маєш право висловлювати свою точку зору, але вона не повинна ображати інших людей;
усі діти рівні у своїх правах незалежно від походження, кольору шкіри, національності та статків батьків.
Пам’ятай, що ти людина, ніхто не може тебе ображати, бити, брутально і несправедливо поводитись з тобою, примушувати працювати на дорослих.

Основні правила вибору професії

Дізнайся як можна більше про різні професії (інформація від вчителів, психолога, батьків, знайомих з літератури, Інтернату і т.п.), щоб було із чого вибирати.
  • Склади для себе оглядову схему для орієнтації в світі професій.
  • Не забудь включити в неї інформацію про основні вимоги, які ставить професія до особистих якостей людей.
  • Збери інформацію про те, які професії користуються попитом сьогодні на ринку праці, і які будуть потрібні через 3-5 років.
  • Розглянь можливості і обмеження, які обумовлені особливостями твоєї сім’ї, а також можливості і обмеження, обумовлені твоїми особистими якостями.
  • Визнач для себе головні цілі: ким хочеш стати, яку роботу хочеш виконувати, чого досягти в житті?
  • Оціни свої ресурси: здібності, нахили, здоров’я особливості характеру і темпераменту.
  • Співстав свої ресурси і вимоги, які пред’являє обрана тобою професія до людини; в ідеалі вони повинні співпадати,
  • Не забудь проконсультуватись з лікарем, щоб не вибрати професію, яка тобі протипоказана за станом здоров’я.
  • Вибери навчальний заклад (професійне училище, ліцей, коледж, технікум, курси і т.п.), де би ти зміг отримати обрану професію.
  • Підбери запасні варіанти цілей і шляхів їх досягнення на випадок виникнення нездоланних перешкод.
  • Обдумай свій вибір ще раз, оціни кожний свій крок.
  • Звернись за консультацією до спеціаліста-профконсультанта, якщо на якомусь етапі вибору професії у тебе виникли труднощі.