Сторінка бібліотекаря

2021-2022 навчальний рік

Школа в Харькове: каникулы и последний звонок перенесли | Комментарии.Харьков

В цей нелегкий для України час Великдень 2022 року християни східного обряду будуть святкувати 24 квітня. Це - одне з найбільших християнських свят, яке прийнято наповнювати світлими думками, добрими справами та радісними привітаннями. Про Великдень знають навіть найменші українці.
Великдень - дуже давнє свято, яке символізує прихід весни, тепла, нового господарського сезону.☀️

Ліна Костенко – одна із найвідоміших українських письменниць сучасності. 19 березня письменниця святкує свій 92-ий день народження. Щира й безкомпромісна Костенко, не дивлячись на свій вік, захоплює і дивує своїм вольовим характером.
Своїм життям і творчістю вона засвідчує несхитну мужність, палку любов до України. Вона — одна з тих митців, хто не втратив людської гідності в часи переслідувань, не йшов на компроміс з владою, бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито.
Найкращим подарунком для Ліни Василівни, буде перемога України над окупантом!

«Коли в людини є народ , тоді вона уже людина»

17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла постанову № 1822 «Про встановлення Дня українського добровольця», який відзначається щорічно 14 березня.
День добровольця – це свято справжніх патріотів. Людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для нашої країни час стали на захист її суверенітету і територіальної цілісності.
Експозиція включає матеріали, які прославляють звитягу та героїзм захисників Вітчизни. Мета виставки – сприяти подальшому зміцненню патріотичного духу громадян України, популяризувати подвиг захисників України, підвищувати увагу суспільства до учасників добровольчих формувань та підтримувати ініціативи громадськості у цьому напряму.

Відповідно до Указу Президента України № 69/2015 від 11 лютого 2015 року саме 20 лютого ми відзначаємо День вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

20 лютого 2014 року на Майдані загинуло 49 осіб, за час Революції Гідності - 98 майданівців, Героїв «Небесної сотні», відвагою, силою духу і стійкістю яких захоплюватиметься не одне прийдешнє покоління.

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень народу до європейських цінностей. І за цю боротьбу, за нашу свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них – молоді, сильні, ті, хто лише починав жити…

Мирні солдати Майдану, наші «Ангели сьогодення, Небесна сотня на варті. Вона поруч, поруч з нами.

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий  Герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного Герба України.
    Що символізує Тризуб? Для Українців в усьому світі Тризуб символізує нерозривний зв'язок з Вітчизною.
    У давні часи він використовувався як оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали у багатьох пам'ятках культури, датованих з першого століття нашої ери. Символ відомий серед народів Сходу і Середземномор'я з найдавніших часів, в українських землях з другого століття.
    Існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба (Сокіл, якір, символ триєдності світу). Відомий дослідник Тризуба В. Січинський навів у своїй книзі перелік трактувань Тризуба, що існували в середині двадцято століття. За його словами «Тризуб символізує трійцю життєтворчих енергій —Мудрість, Знання і Любов (або Вогонь Воду і Життя (Землю), або як Янь, Інь та Цзи)».
    Сьогодні термін «тризуб» набув значного поширення. За кілька десятків років, що  минули від  затвердження державного символу сотні тисяч українських патріотів поклали своє життя, захищаючи право української нації на існування, гідність і символ цієї гідності, який вони називали Тризубом. Тим самим термін «тризуб» став священним для кожного національно свідомого українця.

16 лютого – День єднання
       Щороку 16 лютого в Україні на державному рівні відзначатимуть нове державне свято — День єднання, яке започаткував Президент України. В.Зеленський  зазначив, що всіх українців об‘єднує єдине бажання – жити в мирі, жити щасливо, незалежно від віку, статі, міст або регіонів.
      Цього дня українців закликають підіймати національні прапори та прикріплювати до одягу синьо-жовті стрічки.
З нагоди цієї визначної педагоги та учні Добропільського КЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2  взяли участь у марафоні єднання, спрямованому на єднання та підтримку України.
     Давайте разом, спільними зусиллями в мирі та злагоді допомагати один одному будувати європейську державу. Миру нашій країні, кожній родині.

УВАГА!!! НУШ.
Нове надходження методичної літератури.

Мандрівник країни добра
30 січня виповнюється 92 роки від дня народження Всеволода Нестайка - легендарного українського дитячого письменника, чиї твори увійшли до Золотого фонду дитячої літератури.
Всеволод Нестайко — лауреат літературної премії імені Лесі Українки, премії імені Миколи Трублаїні, премії імені Олександра Копиленка.
 «... А коли я став по-справжньому дорослим,
мені страшенно захотілося повернутись назад у дитинство –
догратися, досміятися, добешкетувати...
Вихід був один - стати дитячим письменником.
Так я й зробив. І, пам’ятаючи своє невеселе дитинство,
 я намагався писати якомога веселіше...»
(Всеволод Нестайко)

Д/ф "Всеволод Нестайко. Родом із дитинства"